Anchor - rozšiřující stavebnice 12A

s DPH: 5 275 Kč

  • Katalogové číslo: anch 12A
  • Záruka (měsíců): 24

Anchor 12A Důležité: 6 + 6A + 8A + 10A = soubor 12 Čtvrtá rozšiřující stavebnice systému Anchor, stavebnice z kamene. Spolu se základní (6) a rozšiřujícími stavebnicemi 6A, 8A a 10A tvoří soubor 14. Svou skladbou 206 kamenných dílků rozšiřuje stavebnici na 705 dílků souboru 14. Obohacuje soubor o výrazné množství drobných dílků, drobnějších sloupků a oblouků a o věžní špičky. Stavby budou ještě mohutnější s výraznými architektonickými detaily. Od tohoto souboru je Anchor, stavebnice z kamene, stále více architektonickým modelováním. Stavebnice obsahuje klasické předlohy ke stavbám ze souboru 14.

O Anchoru, stavebnici z kamene


Anchor je vyráběný podle patentované receptury z roku 1880 z drceného kamene lisovaného se lněným olejem. Kamenné dílky mají přirozenou barvu pískovce, cihly nebo břidlice.

Děti staví skutečné hrady, které brání rytíři nebo pevnosti, které dobývají piráti.

Stavby jsou opravdu kamenné a způsob jejich stavění je absolutně realistický. Atmosféru dobrodružných příběhů děti cítí vůní i v rukou a zažívají pocit velké opravdovosti. Realistické

stavění vede děti k poznání reálných zákonitostí a zásadně ovlivňuje dětské myšlení.

Ke každé stavebnici jsou přiloženy původní historické předlohy. Navíc si můžete stáhnout dvoje

nové předlohy ke stavbám: Architektura pro děti ze základní stavebnice 6 a Anchor ve světě Julese Verna ze souboru 8, vtahující dítě do fascinujícho světa verneovek.

Děti se při stavění učí nalézat těžiště, poznávají zákony statiky a fyziky, jejich motorika se

zdokonaluje až ke schopnosti být precizní. Toto poznávání je doslova startem myšlení a schopnosti rozumět. Radost dětí je přitom zjevná při stavění i při následném hraní si ve vytvořeném prostředí.


Pár slov o Anchoru, architektuře, dětech a o tom, co mají společného.

Být současný znamená hledat vztah ke své době při současné znalosti minulosti. Bez znalosti historie člověk nemůže znát současnost, může pouze konzumovat její výdobytky. Architektura je nejpřirozenějším učitelem historie, protože kolem nás zkrátka je. Dítě ji může vnímat jen tak mimochodem, jen tím, že se dívá a staví si. Rodiče mohou chtít, aby si tento vztah utvářelo anebo to mohou považovat za zbytečné.

Anchor je hračka, která podpoří rozvoj dnešního dítěte a po letech i další generace. Její pedagogická, estetická a morální úroveň je toho zárukou.

Anchor stavebnice z kamene je určena dětem od tří let.O základní stavebnici


Základní stavebnice Anchor se svými 105 kamennými dílky umožňuje stavět hrady, paláce, majáky nebo chrámy — mohou být gotické, renesanční nebo třeba barokní. Děti využijí

historické předlohy, které jsou součástí každé stavebnice i nové předlohy z našich

stránek.

Základní stavebnice je ideální pro děti mezi 3. a 6. rokem. Dokonale naplní jejich stavitelské plány a zároveň jim umožňuje dobrou orientaci mezi kamennými dílky. Děti staví své příběhy a zároveň poznávají reálné zákonitosti a to zásadně ovlivňuje jejich myšlení. Učí se reálně přemýšlet.

Základní rozměr kamenných dílků je 2,5 cm. Výraz „kámen“ by mohl evokovat nebezpečí,

leč tato obava je bezpředmětná. Dřevěný dílek (5×2,5×2,5 cm) váží 24 g a stejně velký kamenný dílek váží 70 g — jeden kamenný dílek váží jako 3 dřevěné. Z hlediska váhy předmětů, se kterými si děti běžně hrají, jde o nepodstatná čísla. Hrany kamenných dílků jsou navíc „sražené“, nejsou ostré. Kamenná stavebnice má platný certifikát a je schválenou hračkou v celé EU i v USA. Předností je dokonalé zatěžování jednotlivých vrstev, a proto neexistuje dokonalejší materiál než je kámen.

Skladba kamenných dílků v dřevěném pouzdře s výsuvným víkem má svou charakteristickou podobu. Při skládání dílků zpět do pouzdra slouží stavebnice ve druhé fázi hraní jako puzzle. Plánem skladby dílků je opatřena vnitřní strana dřevěného víka.


Anchor je stavebnice, která ovlivnila dětství i takových lidí jako Albert Einstein nebo zakladatel legendární školy Bauhaus architekt Walter Gropius.

Anchor získal na přelomu tisíciletí Oskara dětských hraček — americkou Národní zlatou cenu rodičů.


Rozšiřování stavebnice


Stavebnice 6A rozšiřuje základní stavebnici a spolu tvoří soubor 8. Vedle historických předloh

vložených do stavebnic si můžete stáhnout předlohy Anchor ve světě Julese Verna. Dítě staví, hraje si a jeho fantazie cestuje světem fascinujících příběhů. Soubor 8 se svými 218 kamennými dílky představuje komfortní množství materiálu pro školáka.

Rozšiřující stavebnice umožňují stavět větší a náročnější stavby. Není nutné pořizovat více stavebnic najednou. Ujistěte se, že se Anchor stane ústřední hračkou a nepřipravujte své dítě o novou radost z dalšího rozšíření stavebnice.

Systém rozšiřování je:

6 + 6A = soubor 8

6 + 6A + 8A = soubor 10

6 + 6A + 8A + 10A = soubor 12

a tak dále až po 26A.

Základní stavebnice má vyváženou skladbu kamenných dílků umožňující stavět velké množství staveb. Každá rozšiřující stavebnice přidává systému nové prvky, jedna více střešních, další drobnější sloupky, oblouky atd.

Kamenná stavebnice se časem stává opravdovým společníkem dítěte a provází rozvoj jeho

motoriky a myšlení, pro Vás s jistotou, že mu nabízí podněty výhradně pozitivní, kultivované

a tvořivé.


Anchor je stavebnicí, která se dědí z generace na generaci. V případě ztráty lze objednat

i jednotlivé dílky. Některé náhradní dílky máme skladem, ale může se stát, že budete požadovat takové, které nebudou právě ani na skladě v továrně. Informaci o dodání proto sdělíme individuálně.

Historie


V roce 1840 vymyslel významný německý pedagog a zakladatel myšlenky mateřských škol Friderich Fröbel dřevěné kostky pro děti na hraní. Začaly vznikat sady těchto dřevěných kostek - první dřevěné stavebnice. Potíží dřevěných kostek však byla od počátku jejich nestabilita. S problémem se po letech úsilí úspěšně vyrovnali bratři Gustav a Otto Lilienthalové, kteří vytvořili recepturu k výrobě kamenů lisovaných z křídy, písku a lněného oleje. Psal se rok 1875. Patent na recepturu koupil od obou bratrů podnikatel Friedrich Ad. Richter a v roce 1880 zahájil v německém Rudolstadtu úspěšně výrobu. Richterova továrna vyráběla postupně přes 1200 tvarů kamenů a vznikal rozvětvený systém základních a rozšiřujících stavebnic. Vrcholným obdobím rozvoje kamenné stavebnice byl začátek 20. století, prodávala se po celém světě, celkem bylo vyrobeno a prodáno kolem pěti miliard kamenů. Kamenná stavebnice se prodávala i u nás pod značkou Anker a bývala označována také jako Richterova anebo kotvová kamenná stavebnice. Výraz kotvová pochází ze symbolu kotvy, kterou stavebnice nese a která symbolizuje jednak ukotvení klasických hodnot v mysli dítěte (což je a bylo jejím duchovním posláním), jednak symbolizuje dobrodružství, které z ní děti staví. Továrna na území bývalé NDR byla znárodněna a to vedlo ke zhoršení kvality až se v roce 1963 výroba kamenné stavebnice zastavila.

V roce 1995 díky neúnavné snaze lidí v čele s Prof. Georgem Plenge, profesorem akustiky z Vídeňské univerzity, se podařilo za podpory Evropské unie znovu zahájit výrobu kamenů. Je na místě těmto lidem poděkovat, protože je jen jejich zásluhou, že je kamenná stavebnice na světě znovu mezi dětmi. V České a Slovenské republice je kamenná stavebnice dostupná znovu od roku 2005 pod názvem Anchor, stavebnice z kamene. Je zde vytvářena nová tvář stavebnice pro 21. století a vznikají nové předlohy ke stavbám.


Jak se vyrábí


Technologie lisování drceného kamene se lněným olejem je výrobně nesmírně náročná jak na suroviny, tak na zpracování. Nejdříve se zpracovává hmota z drceného kamene, lněného oleje a přírodního barviva. Neobsahuje žádné chemické přísady. Hmota se lisuje na hydraulických lisech, vedle toho některé kameny (zejména náročné střešní prvky) musí být lisovány na ručních lisech. Každý dílek je přeměřen s přesností na desetiny milimetru. Bez této přesnosti by stavby neseděly. Následuje sušení a poté druhá kontrola kvůli možným prasklinkám a přeměření. Rozměry musí sedět s přesností na desetiny milimetru. Posledním stupněm výroby je kompletace do dřevěných krabic.

Výsledkem je především precizně zpracovaný materiál umožňující to, co žádná jiná stavebnice na světě neumožňuje. Reálně stavět. Stavebnice je dokonalá jak ve svém materiálu, tak v jeho zpracování. Životnost kamenných dílků je minimálně 125 let (déle se kamenné dílky nevyrábí).


Mnoho povyku pro hračku


Uvedený proces se může zdát zbytečný, obzvlášť je-li výsledkem je „pouze“ hračka. Záleží, jak se na to kdo dívá. Někteří lidé se domnívají, že rozvoj dítěte je předem dán genetickou výbavou a nějaký rozvoj schopností je nesmysl hloupých idealistů. Každý má právo na svůj názor a každý je zodpovědný za své děti. Jiná skupina lidí si myslí, že daleko podstatnější než genetická výbava je pozornost věnovaná rozvoji dítěte. Tito rodiče vědí, že jejich přístup je namáhavější, pracnější a také dražší.


Lidé kolem kamenné stavebnice Anchor stojí stoprocentně na straně druhé skupiny.


Anchor je hračka, které si dítě váží. Je protipólem hraček způsobující návyk na řetězec „dostanu - rozbiju - vyhodí se“ způsobující pozdější trápení rodičů nad tím, že si dítě „ničeho neváží“.

Anchor přináší dětem vysoce kultivované podněty. Ty vedou k rozvoji pozitivního ducha, což je jediná účinná obrana člověka proti stresu, depresi a negativismu.

Smyslem Anchoru je vést děti ke skutečné dospělosti lidí reálně přemýšlejících a hledajících principy fungování světa.


Anchor jste objevili pravděpodobně náhodou anebo vám byl doporučen a dost možná jste udiveni, že všechna práce a energie vložená do existence stavebnice není korunována masivní reklamou. Vysoká cena stavebnice se odvíjí od drahého způsobu výroby nezávislém na objemu a není možné ji navyšovat ještě o reklamní výdaje. Stavebnici proto znají rodiče, kteří se dívají, hledají a pátrají po ne-masových hračkách pro své děti.

Diskuze

V této diskuzi zatím nejsou žádné příspěvky